Які переваги підзимніх посівів. Які культури можна сіяти під зиму. Коли найкращі терміни посіву підзимніх посівів. Поради та лайфхаки при посіві рослин під зиму.

Основні переваги посіву культурних рослин під зиму

1. Рослини, посіяні під зиму, стійкіші до низьких температур, тобто вони за зиму загартовуються і починають вегетувати навесні за нижчих температур, виходять стійкими до весняних заморозків.

2. Підзимові посіви мають більш стійкий імунітет до хвороб та значно менше ушкоджуються шкідниками.

3. Навесні насіння осіннього посіву, яке перебуває в ґрунті, вбирає максимальну кількість вологи, що допомагає йому швидко розвиватися.

4. Збирання першого врожаю на 2-3 тижні раніше, ніж при посіві культур навесні.

Редиска готова до збору вже наприкінці квітня. Морква при проріджуванні, на вживання у свіжому вигляді, можна збирати наприкінці травня, початок червня. Буряк – в середині червня. Зелений горошок – наприкінці травня. Зелень – кінець квітня, травень.

    

Які культури можна сіяти під зиму

- морква будь-яких сортів

- буряк (вибирайте, який не стрілюється)

- коренева петрушка

- пастернак

- редиска

- зелень: петрушка, коріандр, кріп, руккола, цибуля чорнушка, щавель, шпинат, салат

- горох гладкозерних сортів    

Коли найкращі терміни підзимніх посівів

Посів насіння здійснюють, коли вже настає стійка холодна погода, температура повітря +5 - +7°С триматиметься тиждень без передумов на відлигу. У цей же період висаджують і цибулю сівок (тиканку, саджанку), часник садять раніше (щоб встиг пустити гарне коріння). Як правило, це кінець жовтня – листопад. Необхідно враховувати, що в різних регіонах країни клімат різний. Також з кожним роком погодні умови змінюються. Тобто, дивимося не на календар, а на прогноз погоди та показники термометра за вікном. Як найближче перед заморозками.

Заздалегіть можна підготувати ділянку, розмітити грядки та внести добрива.

Поради та лайфхаки при посіві овочевих рослин та зелені під зиму

1. Грядки розташовуйте ближче до фізичних загород (забору, наприклад), де взимку буде збиратися сніг і менше вітру. Сніг забезпечить надійний захист від лютих зимових морозів та підтримає необхідний рівень вологості. Слідкуйте, щоб в ціх місцях не було застою вод.

2. Підготуйте грядки з відстанню між ними 20-40 см (в залежності від культури, яку збираєтесь сіяти), посипте в них комплексні мінеральні азотно-фосфорно-калійні добрива, краще зі зміншеним вмістом азоту (нітроамофоску, діамофоску, аммофос, добрива пролонгованої дії Агромастер).

3. Насіння при сівбі обов'язково має бути сухим, ні в якому разі не замочувати.

4. Взимку норму висіву насіння краще збільшити на 20-30%, так як не все насіння витримає заморозки і частина може не зійти. Якщо схожість відмінна і вийде густо, то навесні можна проредити.

5. Після посіву насіння, притисніть їх у рядку живцем сапки або граблів (або ребром якоїсь дошки). Таким чином Ви вирівняєте рядок і навесні сходи будуть однорідні та рівні.

6. Рядки після посіву насіння можна засипати торф'яним субстратом.

Цей варіант дає кілька переваг:

- Чорний торф притягує сонце і навесні грядки краще прогріваються і вегетація рослин прискорюється.

- До хорошого торф'яного субстрату вже додано мінеральні добрива, що також посприяє кращому проростанню рослин навесні.

- У м'якому торфі насінню простіше проростати.

- Посипані грядки торфом не візьмуться за зиму кіркою.

- Чорні торф'яні смужки будуть добре видно навесні на ділянці і можна чітко визначити, де рядки з посіяними овочами та зеленню. Це дозволить легко розпушити міжряддя і, за бажанням, обробити ґрунтовим гербіцидом від бур'янів до сходів посівів культурних рослин.

7. Якщо на городі є сніг, покидайте його на посіяні грядки. При сильних заморозках без снігу прикрийте посіви агроволокном.

 

Гарного Вам врожаю!