Кількість
|
Вартість
|
||
|
Інтернет-магазин Gardentime.com.ua (Гардентайм) пропонує найкращу голландську цибулю сівок, вирощену в Нідерландах, під озиму посадку восени 2024р.
Цибуля – одна з найпопулярніших рослин, яку висаджують та вирощують практично всі городники на своїх земельних ділянках у відкритому ґрунті. Досить часто, для отримання максимально якісного врожаю, як фермера, так і приватні дачники та овочівники як посадковий матеріал використовують цибулю сівок. Висаджувати цибулю сівок можна як восени, так і навесні.
Що таке цибуля сівок?
Цибуля сівок (так само називають: сіянка, тиканка, арбажейка, арпаш, арпажик, арпачик) - це цибуля, вирощена з насіння «чорнушки», яке утворюється в квітках на стрілках цибулі в перший рік посіву. Висівається в кінці зими або навесні. До літа він виростає в маленьку цибулинку, розміром 1,5-3 см. Так як цей процес досить тривалий, займає багато сил і часу, то багато хто воліє садити вже готову цибулю сіянку. Найякіснішою і високоврожайною вважається сіянка, вирощена в Нідерландах (Голландії).
Особливості посадки цибулі сіянки.
- Цибуля сівок любить освітлені, захищені від вітрів ділянки і не переносить низини з важкими перезволоженими ґрунтами. Хорошими попередниками для цибулі стануть томати, перець, баклажани, капуста, огірки, кабачки, кавуни та інші баштанні кульутри. Ці культури не мають з цибулею загальних шкідників та хвороб, а оскільки для їх вирощування вносяться великі дози як мінеральних так і органічних добрив, то ґрунт залишається ще поживним.
- Посадкову цибулю перебирають, прибирають пошкоджені, гниючі, пересохлі цибулинки. Також можна відсортувати арбажейку, поділяючи на 2-3 фракції. Зберігають сіянку до посадки в сухому прохолодному місці.
- Висаджують озиму цибулю сівок за схемою 10х20 см на глибину 5-7 см, щоб запобігти підмерзанню. Присипати землею, злегка ущільнити ґрунт і, після настання заморозків, по можливості замульчувати сухим листям, хвоєю. Полив одразу після посадки не потрібен. Якщо очікується безсніжна зима, при заморозках можна вкрити агроволокном. Навесні, при прогріванні ґрунту, агроволокно та мульчу прибирають.
- При перекопуванні грядки, перед посадкою, бажано внести перегній та мінеральні добрива. Навесні догляд традиційний: підживлення, розпушування, видалення бур'янів, поливи, профілактика хвороб та захист від шкідників.
Коли краще садити цибулю сівок восени (під зиму), навесні?
Час для осінньої посадки цибулі сіянки обирають з урахуванням погодних умов у регіоні. Найкращий час за місячним календарем - це кінець жовтня - листопад, за місяць до початку стійких морозів. За місячним календарем – у першій половині місячного циклу, у період 1-2 фази зростання місяця. Коли температура на ґрунті кілька днів тримається близько +5°C. Якщо висадити цибулини зарано, то вони почнуть проростати і загинуть при заморозках. При занадто пізній посадці цибуля не встигне вкоренитися на грядці.
Навесні висаджують цибулю сіянку у березні-квітні, коли температура грунту прогріється до +10°C. На глибину 3-4 см за схемою 10х20 см.
Які переваги посадки цибулі під зиму?
- Урожай дозріває раніше, ніж при весняній посадці, т.к. цибуля встигає вкоренитися і проростає дуже рано, практично з-під снігу, і одразу йде на зріст. Таким чином, урожай збирається на 2-3 тижні раніше, що дає змогу вже продавати отриману цибулю, а на його місці на другий оборот можна посадити інші культури.
- Пройшовши загартування холодом, овоч росте витривалим і стійкішим до захворювань.
Яку цибулю краще садити під зиму?
Краще вибирати для озимого вирощування гібридні сорти цибулі сіянки або види розраховані на короткий та середній світловий день. Це означає, що формування цибулини розпочнеться, коли тривалість світлового дня становитиме 12-14 годин. Цибулю сіянку, яка призначена для весняної висадки, краще не садити під зиму. Такі сорти погано переносять низькі температури, а після промерзання рано починають пускати стрілки.
Як правило, під зиму краще садити сорти із гострим смаком. Солодші люблять тепло і погано переносять морози. Але в південних регіонах можна успішно вирощувати озимим способом також солодкі сорти цибулі.
Які найкращі сорти цибулі?
Сорти цибулі можна розділити на смак: гострий, напівгострий і негострий (солодкий або салатний).
Гострі сорти цибулі, як правило, добре зберігаються, багаті на ефірні олії, мають більшу кількість зовнішніх покривних лусочок, щільну внутрішню структуру і тонку шийку, яка швидко підсихає, що не дає розвитку бактерій, що викликають гнилі. Але ці сорти не можна назвати дуже врожайними, цибулини в середньому 100-150 г., вони придатні для машинного збирання. Термін зберігання у сухому прохолодному приміщенні – до 8-9 місяців. Найпопулярніші голландські сорти: Центуріон F1, Дайтона F1, Штутгартер Стенфілд (покращений Різен), Штутгартер Різен, Стурон (інша назва Болеро) та інші.
Цибуля напівгострих сортів має не так багато верхніх лусочок, а м'якуш середньої щільності. Вони мало придатні для машинного збирання і не так довго зберігаються. Врожайність вища порівняно з гострими сортами. Термін зберігання зазвичай 5-6 місяців. До таких сортів відносяться Радар F1 (він же Рейдер), Сеншуй F1 (інша назва Свіфт F1), Трой F1.
Цибуля солодких сортів, як правило, використовується у свіжому вигляді у салатах. Зберігається недовго, середня врожайність. Голландські хіти салатної цибулі: Ред Барон, Робін (він же Електрик), Гледстоун (він же Сноубол), Айсперл F1 (він же Айсбіар, Айсберг).
Цибуля досить примхлива культура і будь-яке відхилення в агротехніки призводить до погіршення якості врожаю. При нестачі вологи цибуля росте надмірно гостра, при загущеній посадці і на неправильній глибині цибулина формується дрібна, недотримання сівозміни та правил догляду веде до розвитку захворювань і позначається на термінах зберігання цибулі.
Де купити якісну цибулю на посадку в Україні?
В інтернет-магазині Gardentime.com.ua (Гардентайм) ми пропонуємо Вам тільки сертифікований та якісний посадковий матеріал цибулі сіянки від відомих голландських селекціонерів, таких як: Broer, Maas Kruiningen B.V. Найкращі сорти цибулі тиканки для посадки за низькими цінами в роздріб та гуртом, з доставкою поштою по всій Україні: Новою Поштою та Укрпоштою. Також є можливість самовивозу, м. Київ.