Карбамід - концентроване азотне добриво в амідній формі (NH2) 2CO. Добриво водорозчинне, біологічно кисле, так як під дією ґрунтових мікроорганізмів піддається різним мікробіологічним процесам, де кінцевим продуктом є солі азотної кислоти. Карбамід універсальне добриво, воно підходить як для овочевих культур, так і для ягідних, плодових і квіткових, і може бути використано на будь-яких типах грунтів.
Висока ефективність добрива спостерігається при позакореневому підживленні сільськогосподарських культур з концентрацією водного розчину карбаміду 3-5%, що обумовлено швидкою трансформацією амідної форми азоту в азотний обмін.
Склад: азот амідний 46,2%
Препаративна форма: гранули
Застосування та норми внесення:
У вигляді гранул (в сухому вигляді) - 5-10 г добрива на 1 м2, заглибив його на 3-7 см (до 10 см, в залежності від розміру рослини) в заздалегідь зволожений грунт.
У вигляді розчину під корінь. Найчастіше роблять розчини 0,5% - 1% сечовини. Тобто 50 - 100 г сечовини на 10 л води. Вносять приблизно 20 г добрива, розчиненого у воді, на 1 м2 як під овочеві, так і під плодові або ягідні культури.
Позакореневе підживлення.
- овочеві культури – 5 г на 10 л води на 1 м2,
- чагарники і дерева – 10 г на 10 л води на 1 м2.
При внесенні карбаміду навесні використовувати краще не сухе добриво, а розчинене у воді, це зведе до мінімуму ризик виникнення опіків у рослин. Вносити навіть розчинену у воді сечовину найкраще в заздалегідь зволожений ґрунт або після рясного дощу. Суху сечовину вносити краще на ділянки, призначені під посадку, і робити це не простим розкиданням по поверхні, а з обов’язковою заробкою в ґрунт шляхом перекопування або оранки. При цьому від розкидання сечовини по поверхні ґрунту до перекопування повинно пройти мінімум часу, інакше велика частина азоту може просто випаруватися або перетворитися в аміак. Загальні терміни розкладання сечовини досить короткі – зазвичай не більше п’яти днів.
Внесення сечовини восени може викликати активацію ростових процесів і рослини просто вимерзнуть або сильно підмерзнуть взимку. Однак, якщо ділянка пустує і посадка на ньому запланована восени, то можна удобрити ґрунт сечовиною, тільки потрібно мати на увазі, що приблизно 40-45% азоту, який міститься в сечовині, при внесенні в осінню пору в ґрунт може досить швидко розкластися і буквально зникнути.
Не рекомендовано розкидувати гранули сечовини навесні в саду і городі прямо на не розтанутий сніг або вносити сечовину під час дощу (також шляхом розкидання по поверхні грунту). При такому внесенні велика частина азоту, що міститься в сечовині, або випарується, або вимиється в більш глибокі, недоступні корінням шари ґрунту.
Переваги
- прискорення зростання вегетативної маси рослин,
- збільшення вмісту білка у злакових культур,
- зміцнення імунітету рослин,
- профілактика від розмноження шкідників,
- зручність використання, в тому числі і завдяки повному розчиненню без залишку.
Застереження. Передозування добрива в більшості випадків викликає сильні опіки у рослин і може привести до їх загибелі, з цілим рядом добрив сечовина не сполучається (деревна зола, кальцієва селітра, простий суперфосфат, вапно, крейда, гіпс і доломітове борошно).
Сумістість. Поєднувати сечовину можна з фосфоритним борошном і сульфатом амонію – для швидкого внесення (ці склади не придатні для зберігання) або з натрієвою селітрою, калієвою селітрою, аміачною селітрою, хлористим калієм, сульфатом калію і гноєм – ці склади можуть зберігатися довго.
Інтернет-магазин Gardentime пропонує купити карбамід за найкращою ціною з доставкою по всій Україні.